Nagyboldogasszony, Szent István és a Királyok Városa

Székesfehérvár városa meghirdette Szent István Emlékévhez A mi Pilvaxunk csatlakozását terveztem, azonban mindeddig alig foglalkoztam vele. Mivel az egész évi rendezvénysorozat az előttünk álló napokban éri el csúcspontját, a legkevesebb amit tehetek, hogy közzéteszem a tervezett programokat.

 

Az első esemény augusztus 14-én lesz, amikor Budapestről Székesfehérvárra érkezik a Szent Jobb ereklye. 15-én Nagyboldogasszony ünnepét tartjuk ország- és világszerte, ezen a napon vehetik birtokba Székesfehérvár polgárai a megújult Fő utcát, a részletes programot itt találjátok.

Augusztus 17-én és 18-án Koronázási Ünnepi Játékok előadást láthatjuk. Szent István ünnepén kezdődik a XVIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál. Mivel lehetetlen lenne felsorolni a teljes programkínálatot, csak egy rövid áttekintést adtam a legrangosabb eseményekről, az órákra lebontott teljes programot itt olvashatjátok.

Érdemes lesz ellátogatni a Koronázóvárosba, természetesen megírom saját élményeinket is, hogyan zajlanak az ünnepi események.

 

2 hozzászólás

  1. Nem vagyok történész, éppen ezért senkivel sem kívánok – legkevésbé veled, igen tisztelt „székelyudvarhely” – vitába szállni. Bizonyára egyértelmű, hogy az egész „cécó”, amelynek programját bátorkodtam közzétenni, nem más mint pénzfaló fideszes parasztvakítás. Nem kell aggódni barátom, egy év múlva nem lesz hasonló, a Gyurcsány-Mesterházy-Bajnai féle országvezetés helyére teszi a dolgot, magasról tesznek arra, hogy koronáztak-e valaha és ha igen akkor hol!

    Abban is biztosak lehetünk, hogy a Szent István Király Múzeum honlapján is olvasható, Székesfehérváron koronázott királyok felsorolása is hazugság.

    Azt viszont kikérem magamnak, hogy városomat bárki „Stuhlwiesenburg”-ként emlegesse, lehet, hogy a Habsburgok így nevezték, de a mi szóhasználatunkban sem hívjuk Ausztria fővárosát „Wien”-nek. A város bejáratainál az olvasható, hogy „Székesfehérvár”, latin- és rovásírással.

    Egyáltalán nem óhajtok – különösen szabadságom alatt – rossz ízű, provokatív hozzászólásokkal vitatkozni, ezért a további beírások lehetőségét bezárom, ahogyan a honlap sem fog működni szeptembertől!!!!

Hozzászólások lezárva.