Közelgő koncertek

Kedvenc zenekaraink előttünk álló fellépései közül kettő ígérkezik különlegesnek: az Örökség adventi koncertje (amelyre természetesen még visszatérek a későbbiekben) és az Ismerős Arcok fellépése FankaDelivel.

A koncert beharangozóját itt olvashatjátok. A Kerítést bontok album nagyon fontos dala FankaDelivel közösen előadott Ennyi című, ha valaki nem ismerné, itt meghallgathatja. A regélő FankaDeli és az Ismerős Arcok látszólag teljesen eltérő zenei világát hozza közös nevezőre az említett dal, emellett FankaDeli és az Arcok más korosztályhoz tartozó közönségét is kölcsönösen megszólítja. Fanka regölése és az Ismerős Arcok dalai más-más nézőpontból szólnak ugyanazokról az egyetemes emberi értékekről.

További zenefilmeket FankaDelivel itt találtok, honlapja ezentúl a jobb oldali menüsorból közvetlenül is elérhető lesz.

5 hozzászólás

  1. Valóban nem tudtam, hogy ez egy Cseh Tamás emlékének szentelt dal. Nem emlékszem, hallottam-e tőle valaha ezt a felvételt, de elképzelhető. Ettől függetlenül ez szintén az a stílus, amelyet valahogyan máshová helyezek. Egyébként Cseh Tamás előadásában jobban „otthonosnak érzem”, míg az Ismerős Arcoktól kicsit távol állónak, talán ez is okozta bennem a furcsa ellenérzést a dallal kapcsolatban.

    FankaDeliről amit írsz, teljességgel elfogadom. Nincs kétségem, hogy aki fogékony rá, az inkább őt hallgassa, mint a gengszter-rap-et… Biztos, hogy másik generáció másképpen hallgatja, de én sajnos már elég öreg vagyok ahhoz, hogy nehezen dolgozzam fel. 🙂

  2. Ami FankaDelit illeti, ha regölésnek fogjuk fel művészetét, rögtön közelebb érezzük magunkhoz. Ami nagyon fontos, a felnövekvő generáció nyelvezetén közvetít olyan gondolatokat, amelyeket mi az Arcoktól, vagy a Kormorántól és persze sok más művésztől hallunk és igénylünk. Egy másik korosztálynak szólnak FankaDeli üzenetei, akik nem jobbak és nem rosszabbak mint mi voltunk egykor, a világ lett teljesen más, így a zenei megfogalmazásoknak is alkalmazkodniuk kell ehhez. Lehet tévedek, de a közös dal és a ma esti közös koncert generációk között építhet hidat! (Mindenesetre figyeljétek holnap A mi Pilvaxunkat, már számolom az órákat a koncertre indulásig!)

    Ami a katonadalt illeti, talán sokan nem tudják, alighanem Cseh Tamásnak állított emléket az Ismerős Arcok zenekar. A régi katonanóta így hangzott az ő előadásában:

  3. Bevallom, én nem bírom FankaDelit hallgatni, egyszerűen roppant idegen tőlem ez a stílus. A közös dalnál a Kerítést bontok c. albumon sokáig egyszerűen továbbléptettem a lejátszót, vagy csak az elejét hallgattam meg mindig, sajnálkozva, hogy miért kellett így „elrontani” ezt az amúgy nagyon jól induló számot… Persze azóta csiszolódtam, és kezd tetszeni így is, bár továbbra is tartom, hogy szimplán az Arcokkal jobb lenne.
    Így mostanra már csak két másik maradt a lemezen, amelyeket szinte mindig kihagyok a hallgatáskor. Nem akarok sejtelmes lenni, elárulom, hogy a katonanóta (Nem látlak én téged többé) az egyik (azt hiszem, egyszer hallgattam végig, arra gondolva, hogy hátha nem az,a minek két sor után tűnik), a másik pedig a Kedves álmot. Utóbbiban az énekesnő hangszíne az egyetlen, ami zavar, maga a dal kifejezetten szép. (Ha már itt tartunk, sajnos így vagyok ezzel az összes többi lemezen is azokkal a számokkal, amelyeket Tóth Lilla énekel. Ez szintén ízlés dolga, olvastam róla másutt, angyali hangú népdalénekesnek is titulálják, sajnos az én fülem nem tudott vele megbékélni még – legalábbis ezeken a felvételeken.)

Hozzászólás

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.